درباره من

من شکوفه غلامی، پرستار نوزادان هستم. در طول 12 سالی که با مادران و نوزادان در ارتباط بودم، متوجه شدم که ریشه اصلی مشکلات یه مادر با نوزادش و چیزی که شاید اجازه نمیده لذت کامل از دوران شیرخوارگی کودکش ببره، نااگاهیه!

بزارید داستان خودم رو براتون بگم:
من متولد 15 آذر 1366 و کارشناس ارشد پرستاری نوزادان هستم. در سال 1398 بعد از یه بارداری سخت، دخترم ترگل به دنیا اومد، و من مادر شدم. با اینکه تجربه زیادی در مراقبت از نوزاد داشتم، در طول دوران نوزادی و شیرخوارگی دخترم، با مشکلات و چالش های زیادی مواجه شدم.
بعد به خودم گفتم: من که این همه درباره یه نوزاد میدونم و باهاش کار کردم، اینقدر دچار چالش میشم، یه مادری که هیچ چی از یه بچه نمیدونه و اصلا برای اولین بار این بچه رو میگیره بغلش، چیکار میکنه؟ واقعا چه حالی داره و چطوری بچش رو بزرگ میکنه؟

این شد که بعد از اینکه جراحات ناشی از سزارین بهبود پیدا کرد و تونستم کمی وقت آزاد داشته باشم، شروع کردم به نوشتن. نوشتن تجربیات ، راه کارها و دستورالعمل ها برای مادر ها. فعالیتم رو در اینستاگرام شروع کردم. خواستم با پست هایی که میزارم، مادرها رو آگاه کنم از نگرانی هاشون کم کنم. اوایل کسی نوشته های من رو نمیخوند، یکی دوماه طول کشید تا مادرهایی که میومدن و میخوندن زیاد شدند و درخواست مشاوره میدادن و همه این ها رایگان انجام میشد.

شما میتونید پست های آموزشی من رو اینجا ببینید   اینستاگرام شکوفه غلامی

در طی مراحل مشاوره متوجه شدم که مشکل عمده مادرها تازه وقتیه که میخوان غذا رو برای بچه ها شروع کنند. پزشک دستور شروع غذای کمکی رو میده ولی مادر نمیدونه باید دقیقا چیکار کنه؟

میدونید من معتقد هستم که مادری به مهارته و نیاز به آموزش داره. هیچ کس نمیتونه از مادری که هیچ آموزشی ندیده ایراد بگیره و انتظار داشته باشه. در عین حال این آموزش ها در مدرسه و دانشگاه به ما یاد داده نشده. حتی در مراکز بهداشت و زمان زایمان هم، جز اطلاعات پراکنده چیزی به یه مادر یاد نمیدن و دونسته های ما از مادری محدود میشه به اطلاعاتی که از مادرهامون به ما رسیده و یا نهایت از ویزیت های پزشکی که کودکمون رو ویزیت میکنه و شاید چند دقیقه ای برامون وقت بزاره و به سوالاتمون پاسخ بده.

این شد که دو دوره آموزش تغذیه کمکی ویژه کودکان 4 تا 11 ماهه و آموزش تغذیه کودک ویژه کودکان 1 تا 2 ساله رو آماده کردم.
در این دو دوره به طور کامل و مفصل براتون از صفر تا صد تغذیه کودک رو صحبت کردم.

میتونید از اینجا اطلاعات دوره ها رو ببینید

دوره جامع تغذیه کمکی شیرخوار                 دوره جامع آموزش تغذیه

هر ماه هم یک کلاس آنلاین پرسش و پاسخ برای تغذیه کودک زیر یک سال و یک تا دو سال در اینستاگرام برگزار میکنم که میتونید برای شرکت در اونها گزینه شرکت در کلاس رو در کنار لینک ثبت نام انتخاب کنید.

من مثل مادربزرگ ها شما رو نصیحت نمیکنم، مثل دکترها هم با کلمات علمی سنگین صحبت نمیکنم که متوجه نشید که چی شد! خیلی ساده و عملی بهت میگم که چیکار کنی.

من عاشق مطالعه، سفر و نوشیدن چای کنار یه شومینه گرم هستم. عاشق آموزش دادن.

شعار اصلی من که همیشه به همه مادرها میگم اینه: تو بهترین مادر دنیا برای کودکت هستی. این جمله رو آروم برای خودت زمزمه کن. از تک تک شما سپاسگذارم که اینجا هستید.

دوستتون دارم

شکوفه